biuro ksiegowe

Wielu przedsiębiorców, stojąc przed wyborem profesjonalnych usług księgowych, zastanawia się, jakie rozwiązane będzie dla nich najkorzystniejsze. Własna księgowość ma sporo zalet, wśród których za najistotniejszą uznawana jest pełna wyłączność, jednak rozwiązanie to nie w każdym przypadku okaże się skuteczne. Kiedy zatem warto skorzystać z usług własnej księgowości, a kiedy lepiej postawić na outsourcing?

Własna księgowość – kiedy warto zatrudnić etatowego pracownika?

Zatrudnienie własnego księgowego bądź wydzielenie w strukturach przedsiębiorstwa działu księgowości jest z całą pewnością rozwiązaniem wygodnym, pozwalającym na wykorzystanie pełnego potencjału pracowników. Rozwiązanie to okazuje się skuteczne w przypadku dużych przedsiębiorstw i międzynarodowych korporacji, ale sprawdzi się w przypadku małych firm lokalnych, które zatrudniają niewielu pracowników.

Koszty związane z zatrudnieniem wyspecjalizowanego personelu zwykle znacząco przewyższają koszt usługi zewnętrznej. Jeśli więc prowadzisz działalność na niewielką skalę lub w ramach prowadzonej działalności wytwarzasz niewielkie ilości dokumentów księgowych, wówczas lepszym wyjściem będzie dla Ciebie skorzystanie z outsourcingu.

Outsourcing – propozycja dla niewielkich przedsiębiorstw

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków, wśród których jednym z istotniejszych jest rzetelne prowadzenie dokumentacji księgowej. Przedsiębiorca zobowiązany jest do prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, które na przestrzeni lat ulegają wielokrotnym zmianom. Mali przedsiębiorcy, którzy nie mogą lub nie chcą zatrudniać profesjonalnego księgowego, mogą skorzystać z możliwości outsourcingu usług.

Zewnętrzne usługi księgowe w Warszawie pozwolą na spełnienie sztywnych regulacji prawnych, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z zatrudnieniem etatowego pracownika. Jednak co ważne, skorzystanie z usług zewnętrznych nie tylko obniży koszty związane z obsługą rachunkową firmy, ale dodatkowo pozwoli przedsiębiorcy zaoszczędzić czas niezbędny do realizacji podstawowych celów biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.