naliczanie wynagrodzen

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami podatkowymi, osoby do 26 roku życia są zwolnione z opodatkowania wynagrodzeń. Co ważne, nie wszystkie przychody i wynagrodzenia są objęte zwolnieniem z podatku. Dodatkowo ulga obowiązuje wyłącznie do określonej kwoty wolnej. Dowiedz się, ile wynosi ulga dla młodych oraz w jaki sposób z niej skorzystać.

Zerowy PIT dla młodych – na czym polega?

Zwolnienie z podatku dochodowego obejmuje wszystkie przychody uzyskane z następujących źródeł:

  • stosunku służbowego,
  • stosunku pracy,
  • pracy nakładczej,
  • umów zlecenia,
  • spółdzielczego stosunku pracy.

Zwolnienie obejmuje przychody do osiągnięcia wysokości nieprzekraczającej kwoty 85 528 zł brutto. Wszystkie przychody przewyższające ww. kwotę objęte są opodatkowaniem na normalnych zasadach.

Warto pamiętać, że ulga dla młodych nie obejmuje umów zlecenie zawieranych przez osoby, które nie mają statusu rezydenta Polski.

Jak skorzystać z ulgi dla młodych?

Jeżeli w roku podatkowym uzyskiwałeś wyłącznie przychody objęte ulgą od podatku, to rozliczenie roczne nie powinno przysporzyć Ci większych problemów. Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce zaznaczysz przyczynę zwolnienia z podatku. Jeśli jednak podczas tego okresu podejmowałeś dodatkową pracę na podstawie umowy o dzieło lub przekroczyłeś próg zwolnienia, wówczas konieczna może się okazać pomoc specjalistów.

Biuro rachunkowe na Bemowie pomaga w rozliczeniu przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Pomoc specjalistów okaże się pomocna również w przypadku przedsiębiorców, których obowiązuje pełna księgowość.

Ulga dla młodych to doskonała propozycja, pozwalająca zwiększyć dochód osób przed ukończeniem 26 roku. Jeżeli chcesz skorzystać z możliwości, jakie daje zwolnienie z podatku PIT, a przy tym nie osiągnąłeś przychodu przekraczającego limit ustawowy, to nie musisz składać deklaracji w urzędzie skarbowym. W przeciwnym razie skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy pozwolą Ci przejść przez gąszcz stale zmieniających się przepisów i rzetelnie rozlicz się z urzędem skarbowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.