umowa-spolki

Wprowadzenie Polskiego Ładu nałożyło na przedsiębiorców szereg nowych obciążeń podatkowych. To sprawiło, że coraz więcej osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze zastanawia się, w jaki sposób zoptymalizować koszty, by osiągać wyższe zyski. W tym celu coraz więcej osób decyduje się na przekształcenie swojej firmy w spółkę. Jednak czy takie rozwiązanie w rzeczywistości jest opłacalne?

Jakie są korzyści z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to specyficzna forma prowadzenia biznesu, pozwalająca na istotną redukcję ryzyka. Decydując się na taką formę prawną, przedsiębiorca odpowiada za zobowiązania firmy wyłącznie do wysokości określonego kapitału zakładowego, nie jak w przypadku jednoosobowej działalności całym swym majątkiem. Takie udogodnienie jest szczególnie ważne w obecnych, niepewnych czasach. W przypadku pojawienia się problemów z wypłacalnością spółka odpowiada do ściśle określonego poziomu, dzięki czemu nie doprowadzi do Twojego bankructwa.

Możliwość obniżenia składek ZUS

Przedsiębiorcy prowadzący spółkę mogą skorzystać z różnorodnych ulg, które w efekcie pozwalają znacząco obniżyć wysokość składek na ZUS oraz odprowadzanych podatków. W kosztach prowadzenia spółki można rozliczać wydatki, których nie można ująć w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym w szczególności środki przeznaczone na inwestycję.

Zakładanie spółek na Bemowie

Znając najważniejsze korzyści związane z przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę, warto rozważyć takie rozwiązanie, w celu ograniczenia kosztów. Musisz przy tym pamiętać, że samo przekształcenie może się okazać niewystarczające. Skomplikowane przepisy podatkowe sprawiają, że nietrudno się pogubić w skomplikowanych procedurach. Aby zyskać możliwie jak najwyższy poziom oszczędności, warto wybrać profesjonalne usługi księgowe na Bemowie. Nasi wykwalifikowani specjaliści podpowiedzą Ci, w jaki sposób przeprowadzić przekształcenie firmy w spółkę, a następnie, pomogą Ci osiągnąć jak najwyższe korzyści z przeprowadzonych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.