zakladanie firmy - poradnik

Rozwój technologii sprawił, że obecnie założenie własnej działalności nie stanowi już tak dużego wyzwania. Wszystkie sprawy związane z rejestracją firmy załatwisz bez konieczności wychodzenia z domu. Jednak choć proces ten został znacząco usprawniony, to dla niektórych w dalszym ciągu może stanowić niemałe wyzwanie, szczególnie gdy planujesz założyć spółkę. Wówczas warto rozważyć możliwość, jaką jest zakładanie spółki przez biuro rachunkowe.

Jak założyć spółkę kapitałową?

Obecnie planując uruchomienie spółki, możesz zdecydować się na samodzielne działanie lub skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Jeżeli wybierasz tę pierwszą opcję, wówczas powinieneś zawrzeć umowę spółki online, za pośrednictwem systemu S24. Następnie, gdy spółka zostanie już zawiązana, powinieneś przystąpić do jej rejestracji w KRS.

Musisz jednak pamiętać, że powyższy system do zawiązywania spółek, sprawdzi się wyłącznie w przypadku prostych podmiotów, które nie wymagają stosowania niestandardowych przepisów. Jeżeli więc wstępna analiza wykazała, że dostępny szablon jest niewystarczający, wówczas powinieneś się zgłosić po pomoc do specjalisty.

Zakładanie spółki osobowej przez biuro rachunkowe krok po kroku

Krok 1. Osoby planujące założyć spółkę powinny zarejestrować działalność w CEIDG (dotyczy S.C.).

Krok 2. Zawarcie umowy spółki cywilnej. Dla celów dowodowych umowa powinna być sporządzona na piśmie i podpisana przez każdego ze wspólników. Treść umowy warto skonsultować ze specjalistami, którzy ocenią, czy zawarte w niej zapisy nie są szkodliwe dla którejkolwiek ze stron.

Krok 3. Zgłoszenie spółki do GUS w celu uzyskania numeru REGON.

Krok 4. Zgłoszenie spółki do US w celu nadania NIP.

Krok 5. Aktualizacja danych w GEIDG przez każdego ze wspólników.

Decydując się na zakładanie spółki przez biuro rachunkowe, wszystkie te formalności załatwią za Ciebie specjaliści, dzięki czemu znacznie szybciej będziesz mógł rozpocząć realizację zaplanowanych działań. Co więcej, unikniesz jakichkolwiek pomyłek i zyskasz pewność, że wszystkie terminy zostaną dochowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.