biuro rachunkowe

Z uwagi na wysokie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi dla biznesu, każdego roku na rynku pojawiają się nowe biura świadczące usługi rachunkowe, księgowe i podatkowe. W gąszczu licznych ofert przedsiębiorcy poszukujący profesjonalnego wsparcia mogą czuć się zagubieni. Gdy prowadzisz niewielkie przedsiębiorstwo i tym samym nie możesz sobie pozwolić na zatrudnienie etatowego księgowego, powinieneś rozważyć dobór odpowiedniego biura, które zapewni Ci profesjonalne wsparcie podczas realizacji celów biznesowych.

Biuro rachunkowe – czym się wyróżnia?

Biura rachunkowe świadczą usługi kompleksowego wsparcia księgowego dla przedsiębiorców. Głównym zadaniem biur rachunkowych jest wsparcie w zakresie obowiązków finansowo-księgowych, w tym:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • księgowanie dokumentów sprzedażowych i zakupowych,
  • księgowanie przepływów pieniężnych,
  • prowadzenie analizy ryzyka finansowego,
  • optymalizacja rozliczeń podatkowych oraz rozliczanie podatków,
  • obsługa kadrowa,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych.

Wybór profesjonalnego wsparcia, jakie świadczy biuro rachunkowe na Bemowie, pozwoli znacząco uprościć kwestie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, dając przedsiębiorcy czas na realizację podstawowych celów biznesowych.

Biuro podatkowe – czym się różni od biura rachunkowego?

Choć wydawać by się mogło, że kompetencje obu biur są jasno określone i różnią się między sobą, to w rzeczywistości w wielu obszarach pokrywają się między sobą. Do głównych zadań biura podatkowego należy sporządzanie deklaracji podatkowych, prowadzenie komunikacji z Urzędem Skarbowym i ZUS-em. Dodatkowo biuro podatkowe może świadczyć usługi z zakresu analizy ryzyka finansowego i opracowania strategii do planów rozwojowych.

Tym, co wyróżnia biuro podatkowe i biuro rachunkowe są w głównej mierze kwalifikacje osób zatrudnianych przez podmioty. W rzeczywistości bowiem niemożliwe jest świadczenie usług z zakresu doradztwa podatkowego bez znajomości zagadnień księgowych, jak również biuro rachunkowe nie będzie w stanie prowadzić księgowości bez znajomości zagadnień z dziedziny podatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.